Marcin i Radek

 Radek Rychcik

 

W roku 2015 pochodzący z Działdowa reżyser Radosław Rychcik został nagrodzony Paszportem Polityki w kategorii TEATR. Nagrodę Polityki Rychcik otrzymał za “Dziady” wyreżyserowane w Teatrze Nowym w Poznaniu.

“…za brawurowe włączenie polskiego arcydramatu w przestrzeń współczesnej zbiorowej wyobraźni, w której Guślarz, Konrad i Upiór odżywają jako postaci z filmów Tarantino, Lyncha czy Kubricka”. – można było przeczytać w Polityce na temat nagrodzonego reżysera.

  

 

Urodzony 1 stycznia 1981 roku w Działdowie. Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, student V roku na Wydziale Reżyserii Dramatu PWST w Krakowie. Reżyserował czytania dramatów w Starym Teatrze i Teatrze Nowym w Krakowie. Był asystentem Krystiana Lupy przy przedstawieniach Niedokończony utwór na aktora. Mewa. Sztuka hiszpańska w Teatrze Dramatycznym w Warszawie i Factory 2 w Starym Teatrze w Krakowie. Wyreżyserował Materiały do Medei Heinera Müllera, w ramach festiwalu re_wizje.antyk monologi w Starym Teatrze, oraz Kuszenie Cichej Weroniki według opowiadania Roberta Musila w Teatrze Nowym w Krakowie. Podczas akcji performatywnych Odkryte/Zakryte w Teatrze Dramatycznym w czerwcu 2008 roku stworzył na podstawie dramatu Stanisława Wyspiańskiego Laodamię. W Narodowym Teatrze Starym w Krakowie pokazał Formę przetrwalnikową jedną z części produkcji blogi.pl.  W grudniu 2008 w Teatrze Nowym w Krakowie premierę miał jego spektakl na podstawie  Brechta Versus. W Teatrze Dramatycznym wyreżyserował Fragmenty dyskursu miłosnego Rolanda Barthes’a oraz Madame Bovary Gustawa Flauberta. Na małej scenie kieleckiego Teatru im. S. Żeromskiego, wystawił Samotność pół bawełnianych według sztuki kontrowersyjnego francuskiego dramaturga i pisarza, Bernarda-Marie Koltesa. W Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu wystawił spektakl Łysek z pokładu Idy Gustawa Morcinka.

Marcin Rychcik

 

Urodzony 24 pażdziernika 1973 roku w   Działdowie. Absolwent VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie i Szkoły Muzycznej II st.w Warszawie (Wydział Piosenki). Skończył filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Na deskach teatru zadebiutował w musicalu Metro. Od 2000 roku aktor Teatru Rampa – grając Jima Morrisona w musicalu Jeżdziec Burzy w reżyserii Arkadiusza Jakubika. Od 2004 roku związany z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, gdzie występuje w spektaklu muzycznym Krzyk Jacka Kaczmarskiego w reżyserii Roberta Talarczyka.

Autor książki Roman Wilhelmi. I tak będę wielki!  (wyd.Oficyna Wydawnicza”Rytm”, 2004).