25.04.2012 – Koncert zespołu Hunter

Apr
17
Środa 25-04-2012 godz. 19:00 zapraszamy na koncert zespołu Hunter.
Jako Suport Zagra Ananakofana

Hunter linki:
http://www.youtube.com/watch?v=dh4PWOHUSpY

http://www.youtube.com/watch?v=ZVx08aBE7Lc
http://www.youtube.com/watch?v=515nZ-sfhBI&feature=list_related&playnext=1&list=ALHTd1VmZQRNo1bDAT_QwWW4DQN__IkfK4Ceny biletów:30 zł przedsprzedaż
40 zł w dniu koncertu

Zakup biletów oraz rezerwacja stolików w Klubie Reaktywacja Działdowo, ul. Sportowa 26C, tel. 23

Biografia Zespołu Hunter:

Zespół powstał w Szczytnie w 1985 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Pawła ‘Draka’ Grzegorczyka oraz perkusisty Grzegorza ‘Brooza’ Sławińskiego. Nazwa grupy pochodzi od tytułu piosenki zespołu Def Leppard “Die Hard The Hunter”. Hunter od początku istnienia aktywnie koncertował, również poza granicami kraju.

Po jednym z występów w Niemczech w 1991 roku zespół otrzymał propozycję wydania płyty. Debiutancki album zatytułowany “Requiem” wydany został przez Meridian Publishing w grudniu 1995 roku. Skład Huntera tworzyli wówczas: Paweł Grzegorczyk (gitara, śpiew), Tomasz Goljaszewski (bas) oraz Grzegorz Sławiński (perkusja).

W 1996 roku Hunter zagrał przed kilkudziesięciotysięczną publicznością podczas Przystanku Woodstock jako kwartet – ponownie z Robertem Ropiakiem, który powrócił do zespołu na trzy lata. W 1999 roku zastąpił go Piotr Kędzierzawski. Zmiana nastąpiła również na pozycji basisty – do grupy w miejsce ‘Goliasha’ dołączył Konrad ‘Saimon’ Karchut.

W 2001 roku do sklepów trafiło wydawnictwo “Live”, na którym znalazło się 9 nagrań zarejestrowanych podczas festiwalu Przystanek Woodstock oraz dodatkowo studyjna wersja utworu “Kiedy Umieram” i teledyski do pochodzących z debiutanckiego krążka kompozycji “Freedom” i “Screamin’ Whispers”.

Na początku 2002 roku, podczas koncertu charytatywnego Wielkiej Orkiestry w Szczytnie, nagrany został z klip do “Kiedy Umieram…”. Produkcja – zarówno w wersji audio jak i video pojawiła się w stacjach radiowych oraz telewizyjnych. “Kiedy Umieram…” zapoczątkował jednocześnie nowe oblicze zespołu, jeżeli chodzi o samą muzykę. Kompozycje zyskały ciężar i były nieco wolniejsze od poprzednich. Wykorzystano również po raz pierwszy w tle instrumenty klawiszowe.

Trzeci album – “Medeis” – wydany został w roku 2003, a już rok później ukazała się jego reedycja w formie digipacka. W tym czasie do składu dołączył skrzypek – Michał Jelonek. W latach 2002-2004 zespół zagrał na Przystanku Woodstock, gdzie otrzymał od 200-tysięcznej publiczności Złotego Bączka. Zostało to zarejestrowane i wydane przez firmę Złoty Melon jako pierwsze oficjalne DVD.

Kolejny album “T.E.L.I…” trafił do sklepów wiosną 2005 roku, a w grudniu ukazała się jego anglojęzyczna wersja.

W listopadzie 2006 grupa wydała dwupłytową kompilację zatytułowaną “HolyWood”. Na płycie DVD znalazł się zapis dwóch Przystanków Woodstock (z roku 2003 i 2004), a także wiele materiałów dodatkowych. Na płycie CD z kolei zamieszczono polskojęzyczną wersję utworu “Fallen” – tym razem pod tytułem “Spadany” oraz nagranie “Easy Rider” z gościnnym udziałem Krzysztofa Daukszewicza.

Z końcem roku 2008 współzałożyciel Huntera – Grzegorz Sławiński opuścił grupę. W jego miejsce do zespołu dołączył Dariusz “Daray” Brzozowski (Dimmu Borgir, Vesana, Black River).

W kwietniu 2009 roku ukazała się nowa płyta zespołu, zatytułowana “HellWood”. W związku z tym, że tekstowo nawiązuje do ulubionych filmów zespołu powstały dwa parafilmowe klipy do piosenek Labirynt Fauna oraz Strasznik.

W tej chwili Hunter promuje najnowsze wydawnictwo HUNTER ? XXV Lat Później (2DVD/3CD), zawierające 2 koncerty, ponad 1800 zdjęć, materiał dokumentalny i archiwalny oraz videoklipy. Wydawnictwo miało premierę w wakacje. Na jesieni 2011 zespół ruszy w dużą trasę promocyjną obejmującą ponad 20 miast. W planach tego i następnego roku jest również wydawnictwo Unplugged oraz nowy materiał studyjny.

Sklad zespołu:

Pit – gitara
Saimon – bas
Jelonek – skrzypce
Drak – gitara/wokal
Daray ? perkusja

Dyskografia:

– Requiem
– LIVE
– MedeiS
– Przystanek Woodstock 2003 (DVD)
– T.E.L.I…
– HolyWood (DVD + CD)
– HellWood
– XXV Lat Później (2DVD i 3CD)

Reaktywacja,

Witaj w Klubie!

 

Comments are closed.