film

SOBOTA – 12.09.2015

Miejsce: sala widowiskowo-kinowa MDK (ul. Jagiełły 13)

godz. 18.00 – 2.00

Maraton filmowy

Wprowadzenie – Paweł Żujewski

p. Zujewski - filmy

Nazywam się Paweł Żujewski. Jestem mieszkańcem Działdowa i społecznikiem. Od kwietnia 2015 r. pełnię funkcję przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta.
Hobby dotyczące filmów narodziło się u mnie, gdy uznałem, że muszę obejrzeć najlepszy film na świecie. Zadanie to nie było proste i po pewnym czasie okazało się nie do zrealizowania, jednak dzięki niemu zacząłem poznawać tzw. “magię kina”. Pościg za filmem idealnym, przekształcił się w pasję. Pasja ta, połączona z osobistą chęcią poznawania coraz to nowszych, odmiennych filmów, książek, czy po prostu zgłębiania kultury, zaowocowała pogłębioną wiedzą na temat filmów. W dniu 12 września tj. sobotę od godziny 18:00 chciałbym podzielić się z mieszkańcami Działdowa swoją pasją i w krótkiej prezentacji omówić filmy pokazywane tego wieczoru, wskazać, na co warto zwrócić uwagę podczas ich oglądania oraz zarazić innych “magią kina”.

W tym roku pragniemy zaprezentować trzy filmy. Pierwszy z nich to irlandzka produkcja Neila Jordana “Śniadanie na Plutonie”. Opowiada on o urodzonym w katolickim irlandzkim miasteczku transwestycie, który wyrusza do Londynu, gdzie ma nadzieję odnaleźć miłość, akceptację i matkę, która porzuciła go jako niemowlę.
Drugi film to “Słoń” w reż. Gusa Van Santa. Jest on fabularyzowaną wersją ostatnich godzin życia ofiar i sprawców strzelaniny z amerykańskiego liceum w Columbine.
Jako ostatni obejrzymy “Zapaśnika”, reż. Darren Aronofsky. Bohaterem filmu jest Randy “The Rama” Robinson, musi on porzucić zapasy z powodu zawału serca. Jednak szara rzeczywistość i przygnębiająca praca w delikatesach sprawiają, że chce jeszcze raz stanąć na ringu.