mjut

Druga płyta zespołu MJUT zatytułowana “9” została wydana we wrześniu 2015 roku. Album promuje single “Wszyscy ludzie i ja” i “17 GB”.

W ramach promocji “Dziewiątki”, MJUT koncertuje w wielu miastach Polski, udziela wywiadów w rozgłośniach radiowych (m in. Muzo.fm, Programie 1 Polskiego Radia, ANTYRADIO, TOK.FM), a także występuje w programach telewizyjnych (“Świat się kręci”, “Dzień dobry TVN”). Utwory z płyty “9” zostały wykorzystane jako ścieżka dźwiękowa do serialu TVN “Aż po sufit”.
Zespół MJUT zachęca do wspierania ich poprzez głosowanie na utwór “Wszyscy ludzie i ja”, który znalazł się na listach przebojów: Programu 3 Polskiego Radia, Radia MUZO.FM, Radia Afera, Polskiego Radia Olsztyn oraz Radia UWM FM.
Sponsorem płyty “9” jest Grupa Energa. Partnerem zespołu jest Miasto Działdowo.

 

mjut-plyta

Autorką okładki drugiej płyty zespołu jest Śliwka Art czyli Dominika “Śliwka” Cierplikowska.

W sierpniu 2014 roku mjut w odnowionym składzie (Patry Kienast – śpiew, gitara, klawisze; Marcin Świątek – gitara; Marcin “Kejsi” Blicharz – basowa, Przemek Kędzierski – perkusja) rozpoczął sesję nagraniową do drugiego albumu. Nagrania odbywają się w studiu Dickie Dreams w Gdańsku (DICKIE DREAMS & DICK4DICK).

 

Pierwszym singlem z nadchodzącej płyty zespołu jest utwór “Tyle ile chcę”. W grudniu 2014 roku piosenka zadebiutowała na kilku ogólnopolskich listach przebojów.

 

Po konkrety odsyłamy na stronę mjut.pl i stronę zespołu na FB.

 

mjut-tyle-ile-chce-cover-217823

 

Gratulujemy i czekamy na więcej!

 

 

 

Od 28 lutego 2011 roku w sklepach w całej Polsce kupić można debiutancką płytę zespołu mjut zatytułowaną “Akcja ratowania ślimaków”.


 

fot. Wiesiek Romanowski

mjut powstał jesienią 2004 roku w Działdowie, na Mazurach – miasteczku zbyt małym, by interesując się muzyką nie trafić na siebie.Na niewyobrażalnie archaicznym sprzęcie (radia zamiast wzmacniaczy i taboret w roli statywu pod werbel), w maleńkiej piwnicy pod kamienicą przy ul. Górnej zaczęły się próby. Pierwsze dwa lata istnienia, to raczej beztroski okres niezliczonej ilości prób oraz wielu koncertów w Działdowie i okolicach. To również czas dużej aktywności zespołu na festiwalach i przeglądach dla młodych zespołów zakończony zwycięstwem na Konfrontacjach 2006 w Kętrzynie. Jesienią 2006 roku, by móc dalej istnieć, mjut przeniósł się do Gdańska – tam na studia dostali się gitarzysta i basista. Cztery miesiące później nadszedł debiutfonograficzny. Piosenka “Do końca wszystkiego” znalazła się wśród innych piosenek-debiutantek na znanej składance autorstwa Piotra Kaczkowskiego “minimax.p”. Ponadto zespół zapisał na swoim koncie zwycięstwa w Łowickim Maratonie Rockowym, nagrodę specjalną na Rockowaniach w Mławie oraz wyróżnienie na Rock in Mińsk w Mińsku Mazowieckim.

Koniec 2007 roku przyniósł grupie największy z dotychczasowych sukcesów. W grudniu mjut wygrał prestiżowy festiwal Młode Wilki – Rebelia odbywający się w warszawskim klubie Stodoła. Nagrodą jest pomoc przy wydaniu debiutanckiego albumu i jego promocja. Gotowy materiał – nagrany w gdyńskim Sounds Great Promotion Studio, a potem długo pieszczony i cyzelowany przez samych muzyków – cierpliwie czekał na wydanie. Aż wreszcie w styczniu 2011 r. zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Mystic Production, a debiutancki album “Akcja ratowania ślimaków” ujrzał światło dzienne 28 lutego 2011 r.

Dotychczas poprzedzali występy takich gwiazd jak Hey, Myslovitz, happysad, Coma, Sofa oraz Kazik & Buldog. Zagrali około 100 koncertów w wielu miastach Polski.

 

Co mówią sami o sobie? – mjut to gitarowa, szczera i emocjonalna muzyka oraz osobiste teksty.

mjut to:

Marcin Świątek- gitara

Mateusz Lewandowski – bas

Patryk Kienast – głos, gitara

Dawid Jaroszewski – perkusja

 

fot. Kobaru

 

www.mjut.pl

http://www.myspace.com/mjutband