Adam Staszewski

Od 2013 roku Adam Staszewski jest członkiem formacji Organek, którą tworzy trio: Tomasz Organek, Adam Staszewski, Robert Markiewicz. Zespół zadebiutował w maju 2014 roku albumem “Głupi”. Cztery utwory z tego krążka (“Ta nasza młodość”, “Głupi ja”, “O, matko!” i “Italiano”) znalazły się w notowaniach Listy Przebojów Programu Trzeciego. Płyta była nominowana do nagrody Album roku – rock na festiwalu FRYDERYKI 2015.

 

organekindeks

Urodzony 27 stycznia 1979 w Działdowie. Jeden z założycieli zespołu SOFA, w którym gra na gitarze basowej. Od najmłodszych lat jego życiu towarzyszyła muzyka. Ukończył muzyczną podstawówkę w Działdowie w klasie fortepianu, a następnie średnią szkołę muzyczną w Olsztynie w sekcji instrumentów dętych na oboju oraz instrumentów smyczkowych na kontrabasie. Z wykształcenia natomiast jest historykiem, uzyskał Dyplom Wydziału Nauk Historycznych i Archiwistyki UMK w Toruniu. Współpracował z wieloma muzykami m.in. z zespołami: Vernissage, Sąsiedzi, Gribojedow oraz Kasią Cerekwicką i O.S.T.R.

źródło: Wikipedia
zdjęcie: http://www.canto.pl/artist_34_pl.html

fot. Szymon Szcześniak

Zespół SOFA w roku 2006 został nagrodzony Nagrodą Muzyczną “Fryderyk” w kategorii debiut roku. Ma na swoim koncie trzy płyty studyjne i sześć singli.

http://www.sofamusic.pl/

http://www.myspace.com/sofapoland